Ortaöğretim Anestezi Bölümü Memur Alımları

anestezibolumumemuralimi

Merhabalar, bugün sizlere lise anestezi bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Lise anestezi bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa anestezi bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

anestezi-bolumu-memur-alimlari

 

 

Anestezi Bölümü Memur Alımları

 

Önceki yazılarımızda lise memur alımlarının az sayıda olduğunu, hali hazırdaki ortaöğretim memur alımlarının da başta sağlık olmak üzere diğer çeşitli meslek liseleri bölümlerinden yapıldığını belirtmiştik. Haliyle sağlık meslek lisesi bölümlerinden biri olan anestezi bölümünün memur alımları da lise memur alımlarının toplamına kıyasla iyi sayıda yapılmaktadır. Hem kadrolu hem de Sağlık Bakanlığı’nın sözleşmeli memur atamalarında alımı yapılan lise anestezi bölümünün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 2089’dur. Bu bölümün memur kadroları genellikle sağlık memuru unvanıyla açılmaktadır.

 

 

Anestezi Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

KPSS atamalarındaki lise anestezi bölümünden memur alımları incelendiğinde doğal olarak kamudaki hastane ve diğer sağlık kurumlarının bu bölümden memur kadrosu açtığı görülmektedir. Üniversiteler de bu bölümden memur alımları yapabilmektedir.

 

 

Anestezi Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2012 KPSS atamaları döneminde anestezi bölümü memur atamaları kapsamında toplam 184 adet kadro açılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise lise anestezi bölümünden 296 adet memur alımı gerçekleşmiştir. Rakamlara bakıldığında 2014 KPSS atamalarındaki lise anestezi bölümü memur alımlarının 2012 atamalarına kıyasla neredeyse iki kata çıktığını görmekteyiz.

 

 

Anestezi Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında lise anestezi bölümü atama puanları 81 puan seviyelerinde kalmıştır. 2014 KPSS atamalarında ise anestezi bölümü memur atama puanları 80 puanı görmüştür.

İlginizi Çekebilir :  Önlisans Harita Bölümü Memur Alımları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.