Odyometri Bölümü Memur Alımları

odyometri

Merhabalar, bugün sizlere odyometri bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Odyometri bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa odyometri bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

Odyometri Bölümü Memur Alımları

 

Odyometri bölümü sağlık alanındaki iki yıllık üniversite programlarından biridir. Bu bölümün amacı; işitme kaybı ve denge bozukluğu rahatsızlıklarının tanısını yapabilecek bilimsel yöntemleri bilen ve bu yöntemleri kullanabilen sağlık personelleri yetiştirmektir. Bu alanda yetişmiş personele hayli ihtiyaç duyulduğunu hesaba kattığımızda, odyometri bölümü mezunlarının şanslı olduklarını söyleyebiliriz.

Odyometri bölümünün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 3029 olarak tanımlanmıştır.

 

 

Odyometri Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

Yukarıda da belirttiğimiz üzere odyometri sağlık alanında bir program olup, odyometri bölümü memur alımları da Sağlık Bakanlığı ve ilgili diğer sağlık kurumları tarafından yapılmaktadır.

 

 

 

Odyometri Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2014 KPSS atamaları döneminde odyometri bölümü memur atamaları kapsamında toplam 170 civarı kadro açılmışken, 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar ki atamalarda toplam 80 civarı memur alımı gerçekleşmiştir.

 

 

Odyometri Bölümü KPSS Taban Puanları

 

2014 KPSS atamalarında odyometri bölümü kpss taban puanları 73 puan seviyelerini görmüştür. 2016 KPSS atamalarında ise odyometri bölümü memur atama puanları, şu ana kadar ki atamalar itibariyle 82 puan seviyelerini görmüştür.

İlginizi Çekebilir :  Radyo-Tv-Sinema Bölümü Memur Alımları

1 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.