ACİLL CEVAP KPSS

10.29K görüntülenme
0

Hocam merhabalar ben endüstri meslek lisesi bilişim teknolojileri bölümü dal 2:web programcılığı bölümü lise mezunuyum ve suan ziraat mühendisliği 4 sınıf öğrencisiyim size bir kaç sorum olacak

1)Hocam ben 2016 lise kpss 85.96318 puan aldım 21439 sıradayım bigisayar bölümü olarak atanabilir miyim atanırsam yapacağımız 4 tercihten kaçıncı tercihte atanabilirim ve E sınıfı ehliyetim var şoför olarakta atanabilir miyim?

2)hocam benim bu yıl ziraat fakültesinden mezun olmam terch yapmamı engeller mi?

3)Açıktan alımlarda nerelere başvurabilirim şimdiden teşekkür ederim vereceğiniz cevaplar için…

0

Merhabalar;

 

1)E ehliyet olsa da maalesef ki 85 puan seviyesi ile atanma şansı oluşturmaz. Fakat bölümünüz atamalarına bakacak olursak bilişim bölümü atama puanları 2014 KPSS en son atamalarda 85 seviyesini görmüş. Bu anlamda kritik bir puanınız var. Alımlar az buçuk artarsa son atamalarda bölümünüzden yerleşme şansınız var.

2)Mezun olmanız tercih yapmanızı engellemez. 2018 lisans KPSS’ye girmediğiniz müddetçe bu puanınız 2 yıl boyunca geçerli olur.

3)Açıktan alımlarla ilgili olarak DEvlet Personel Başkanlığı ya da websitemizde yer alan açıktan alım ilanları bölümünü takip edebilirsiniz. Burada bölümünüzden açılmış ilanları inceleyebilir ve uygun olanlara başvuru yapabilirsiniz.

0 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.
logo23