Atanma alanları hakkında

4.22K görüntülenme
0

Hocam merhabalar, ben önlisans sosyal hizmetler mezunuyum. bu yıl yapılan sınavdan 75 aldım. ilk kez tercih yapacağım için geçen yılın yerleşen tablosuna baktım ama kendi bölümümü göremedim. öncelikle kendi alanımdan nasıl tercih yapacağım bir de son olarak hocam eğer tabloda görünen üniversitelerde, sosyal güvenlik kurumunda vs. memur alımı alanlarına başvurabilir miyim? eğer o memurluklardan birine atanırsam da memurluk sıfatı altında ne işlerle ilgileneceğimi anlayamadım hocam, memurluk genel bir tabir olduğu için orada yapacağım iş nedir bilgilendirebilir misiniz? şimdiden çok teşekkür ederim, iyi akşamlar.

0

Merhabalar, öncelikle önlisans sosyal hizmetler bölümünden maalesef ki alım yok denecek kadar az. Misal 2014 KPSS atamalarında toplam sadece 16 kadro açılmış ve en son 87 puan ile kapatmış. Sosyal hizmetler güzel bir bölüm ama alımlarda genelde lisans sosyal hizmetler bölümü tercih ediliyor.

Şimdi siz tercih kılavuzunda kendi bölümünüzden açılan 3384 kodlu kadroları ve bunun yanı sıra tüm önlisans mezunlarının ortak kodu olan 3001 kodlu kadroları tercih edebilirsiniz. 3001 kodlu memurluklar da 88-89 civarında kapatmış en son…

Memurluk kavramına gelince de genel itibariyle masa başı olarak genel yazışma ve evrak işleriyle uğraşılır. Yani rahat ve kolay diyebiliriz.

4 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.
logo23