KPSS UZATMA

3.88K görüntülenme
0

Hocam ben üniversite 4 sınıf öğrencisiyim.lise kpss bu sene girdim istenilen puanı alamadım.meslek lisesi elektrik mezunuyum.üniversitenin uzama ihtimali var lise elektrik bölümünden atanmak istiyorum size sorum:

1)Hocam seneye yani okul uzadığından dolayı 2018’in haziran ayında  mezun olsam lise kpssye girebilir miyim tercih yapabilir miyim?

2)Ben biraz araştırdım 31 mart 2018 de mezun olmayanlar girebilir diyor ben haziranda olacağım için lise kpss girebilir miyim?

3)kpss girdikten sonra 2 yıl bu puandan faydalanabilir miyim??lisans diploması sıkıtı çıkartır mı ???

0

1)Hocam lise kpss başvuruları tarihinin son gününde demişssiniz lise kpss başvuruları ağustosta ben o zamana mezun oluyorum lisans başvurularından sonra olacak diyecektiniz herhalde???

2)Birde yakın çevremdekiler mezun olduğunda sınava girsen bile tercih yapamazsın diyorlar tercih yapsan bile atanamazsın doğru mu??Hocam çoks sıkıntılı zamanlardayım aydınlatırsanız seviinirim.

Merhabalar; şimdi fark ettim durumu. Siz mezun olduktan sonraki durumu sormuşsunuz. Bir alt öğrenim düzeyinden KPSS’ye girilemiyor. Haliyle lisans mezunu konumuna düştüğünüzde lise KPSS’ye başvurma hakkınız ortadan kalkmış olur. Lisanstan Mezun olduktan sonra Lise KPSS’ye giremeyeceğiniz için haliyle tercih de yapamazsınız.

0 cevaptan 1'ini inceliyorsun, tüm cevapları görmek için buraya tıklayın.
logo23