Radyoloji Bölümü Memur Alımları

radyolojibolumu

Merhabalar, bugün sizlere radyoloji bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Radyoloji bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa radyoloji bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

Radyoloji Bölümü Memur Alımları

 

Radyoloji bölümünden memur alımları her atama döneminde yapılmaktadır. Kadrolu merkezi atamaların yanı sıra, Sağlık Bakanlığı’nın ÖSYM tarafından yapılan sözleşmeli alımlarında da bu bölümden memur alımı yapılmaktadır. Radyoloji bölümünün KPSS nitelik kodu 3037 olup tıbbi görüntüleme teknikleri de bu kod içerisinde yer almaktadır.

 

 

Radyoloji Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

Radyoloji bölümünden memur alımları kamuya bağlı hastaneler ve ilgili diğer sağlık kuruluşları tarafından yapılmaktadır. Bahse konu kadrolar, sağlık teknikeri unvanıyla açılmaktadır.

 

 

 

Radyoloji Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2012 KPSS atamaları döneminde radyoloji bölümü memur atamaları kapsamında toplam 980 civarı kadro açılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise radyoloji bölümünden 830 adet memur alımı gerçekleşmiştir.

 

 

Radyoloji Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında radyoloji bölümü atama puanları 76 puan seviyelerini görmüştür. 2014 KPSS atamalarında ise radyoloji bölümü memur atama puanları 81 puanda kalmıştır. 2012 ve 2014 döneminde açılan kadro sayıları birbirine yakın olmasına rağmen taban puanların yükselmesi, bu bölümden mezun olan aday sayısının arttığını gösterir.

İlginizi Çekebilir :  Ortaöğretim Anestezi Bölümü Memur Alımları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.