Sahil Güvenlik Askeri Eleman Alımı

sahilguvenlik

Sahil Güvenlik Askeri Eleman Alımı

Sahil güvenlik komutanlığı bir çok alanda eleman almaya devam ediyor. Bunlardan bazıları paralı asker dediğimiz uzman erbaşlar, uzman çavuşlar almaktadır. Kimler başvurabiliriz sorumuza aşağıda detaylı bir şekilde inceleyebiliriz.

 

İçişleri Bakanlığı bünyesinde yer edinen ve açık pozisyonları için çoğunlukla askeri personel alımları gerçekleştirmekte olan Sahil GüvenlikKomutanlığı ilanlarını personel temin bölümü aracılığı ile kamuoyuna duyurmaktadır. Geçtiğimiz günlerde Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından hazırlanan duyuru kamuoyuna duyuruldu ve uzman erbaş, uzman çavuş, askeri çalışanı alımı yapılacağı duyuruldu.

Buna bakılırsa Sahil Güvenlik Komutanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere çok sayıda askeri personel alımı yapılacaktır. Peki Sahil Güvenlik Komutanlığı hangi pozisyonlara uzman erbaş alımı meydana getirecek ve askeri personel alımlarına ilişkin detaylar nedir?

Sahil Güvenlik Askeri Eleman Alınacak Branşlar

Sahil Güvenlik Komutanlığı Sözleşmeli Uzman Erbaş duyuruına nazaran, İkmal ( Aşçı ), Kurbağa Adam, Serdümen, Şoför, Muhafuz ve Telsizci branşlarında alım meydana getirecek.

Sahil Güvenlik Askeri Eleman Aranacak Şartlar

Sahil Güvenlik Komutanlığı alım yapacak olduğu Uzman Erbaş adaylarından, Askerlik görevini ypmış olmak veya yapıyor olmak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, minimum lise mezunu yada dengi okul mezunu olmak, 2017 seneninın Ocak ayı itibari ile 25 yaşından büyük olmamak, Hala askerlik yapanlar için son müracaat zamanı (06 Aralık 2017) itibariyle terhislerine 6 (altı) ay ve daha azca süre kalmak (en geç 06 Haziran 2018 tarihinde terhis belgesini alabilecek durumda olmak), Askerlik hizmetini yapmış olan adaylar için, başvuru tarihinin ilk günü itibariyle terhisi üzerinden 3 (üç) yıldan fazla süre geçmemiş olmak, Yapılacak güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından pozitif sonuç alabilmek, TSK ya daha önce Subay, Astsubay, Uzman jandarma ve Uzman erbaş olarak istihdam edilmemiş olmak, Yapılacak yazılı sınavdan başarılı olmak, en az 164 santimetre olmak ve boy ve kilo ölçüm tablosuna gore uyumlu olmak ve herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamamk şartları aranmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Cizre Belediye Başkanlığı 30 Memur Alacak 23 Ocak - 1 Şubat

Sahil Güvenlik Askeri Eleman Başvurular

Sahil Güvenlik Komutanlığı’nın askeri personel alımına ilişkin aranacak şartlar, detaylar ve nitelikler yukarıda verilmiş olup adayların hangi sınıflar için başvuru yapacağı da duyurulmuştur. Müracaatlar 6 Aralık 2017 tarihinde sona erecektir. Müracaat linki aşağıda sunulmuştur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.