Whatsapp Web

Teknoloji ilerledikçe, hayatımıza teknik anlamda her gün bir yenilik daha girmektedir. Belirli bir dönemdir, en etkili iletişim aracı olarak kullanılan whatsapp da, bu yeniliklerden payını alarak, farklı özelliklerle avantajlı kullanım sağlamaktadır. Son üç yıldır kullanılan whatsapp web, kullanıcılara son derece faydalı olan bir programdır.

 Whatsapp Web Nedir?

Önceleri sadece telefondan kullanılan whatsapp, 2015 yılından beri bilgisayarlarda da kullanılıyor.Bu da kullanıcılara hem zaman hem de hizmet açısından artı sağlıyor. PC başında herhangi bir işi olanlar, whatsapp mesajları için PC’yi bırakıp telefondan mesajlaşmak zorunda kalmıyor. Whatsapp web, whatsapp mesajlaşma programının, bilgisayarların web tarayıcısı üzerinden kullanılmasını sağlayan bir sistemdir. Kullanımı da oldukça basittir.

Whatsapp Web Nasıl Kullanılır?

Whatsapp’ı bilgisayarda kullanmak isteyenlerin merak ettiği, whatsapp web nasıl kullanılır? sorusunun cevabı oldukça basittir. Dünyanın en popüler mesajlaşma platformunu bilgisayarınızda kullanabilmeniz için, akıllı telefon ve internet bağlantısı yeterlidir. Yapılması gereken ilk şey, PC’den https://web.whatsapp.com/adresine giriş yapmak. Sonrasında, akıllı telefondan whatsapp programı çalıştırılır. Android telefon kullanıcısıysanız, sohbet ekranından menü, devamında whatsapp web seçeneği seçilir. İphone telefonunuz varsa, ayarlardan whatsapp web seçeneğini tercih etmeniz gerekli. Son olaraksa, telefonun kamerası bilgisayarın ekranına yöneltilir ve QR kodu okutma işlemi tamamlandıktan sonra whatsapp web kullanılmaya başlanabilir.

Program, telefona bağlı olarak çalıştığı için, whatsapp web kullanılmak istenen süre boyunca telefonla PC bağlantısı kesilmemelidir. Hizmete, Wİ-Fİ kullanarak erişim sağlanması da, telefonlarda veri kullanımını azaltmak için avantajlı olacaktır.

Whatsapp Web’in Kullanım Avantajları

Whatsapp web, birçok açıdan avantajlıdır. İlk olarak klavyeden yazma imkanı, kullanıcılara zaman açısından kazanım sağlamaktadır. Onun haricinde, whatsapp web programı ile fotoğraflar görüntülenebilir, video ile sesler oynatılabilir. Fotoğraf paylaşımları yapılarak web kamerası kullanılabilir. İstenildiği takdirde emoji gönderme özelliği de vardır.

İlginizi Çekebilir :  Tesettür Kaban

Whatsapp web, günümüzde neredeyse tüm akıllı telefonlarda bulunan whatsapp programının, masaüstü bilgisayarlarda kullanılabilmek üzere whatsapp’ın kendisi tarafından geliştirilmiş şeklidir. Sistem, bilgisayarlardan hızlı şekilde mesajlaşmayı sağlayan avantajlı bir yenilik olarak kullanılmaktadır. Whatsapp web, telefonlarda bulunan whatsapp uygulamasının, bilgisayar uzantılı olarak kullanılabilmesidir. Bilgisayar ve telefon birbirine bağlı olduğundan, her iki cihazdan da whatsapp kullanılabilir. Whatsapp web, yeni bir whatsapp hesabı açmak ya da whatsapp’ın farklı bir sürümünü kullanmak değil, kendi whatsabınıza hem telefondan hem de bilgisayardan giriş yapabilmeniz demektir. Yani iki cihazdan da, tek hesaba erişim sağlamaktır.

Akıllı telefon, whatsapp hesabı, PC ve internet bağlantısı olmak üzere temel gereklilikler yerine getirildikten sonra kullanılabilen whatsapp web, yaygın mesajlaşma programının avantajlarını katlayan bir hizmettir.

“Whatsapp Hesap Silme” hakkında merak ettiklerinizi bu linkten okuyabilirsiniz: http://ozgurlukicin.com/teknoloji-haberleri/whatsapp-hesabi-nasil-silinir/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.