Zabıt Katipliği Alımları İçin F Klavye Öğrenin

zabitkatibialimi

2016 KPSS atamalarının ilki olan 2016/2 aralık atamasını geride bıraktığımız dönemde, memur alımları açısından çok sıkıntılı bir döneme girdiğimizi net bir şekilde söyleyebiliriz. Nitekim 2016/1 ve 2016/2 KPSS memur atamalarında açılan kadro sayısı, KPSS tarihinin en düşük memur alımlarıydı. Tüm bu gelişmelerden ötürü KPSS memur adaylarına, memur olma ihtimalini yükseltecek birtakım önerilerde bulunmuştuk. Tavsiyelerimizin en başında da açıktan memur alımlarının değerlendirilmesi geliyordu. Bugünkü yazımızda da açıktan memur alımları içerisinde sayıca daha fazla yer tutan zabıt katipliği alımları hakkında değerlendirmelerde bulunacağız.

Zabıt katibi alımları; adliyelerden tutun da ceza infaz kurumlarına, çeşitli yargı organlarına varana kadar azımsanamayacak bir çeşitliliğe sahip kurumlar tarafından,  ihtiyaçlar doğrultusunda yapılmaktadır. Bu kurumlarda iş yoğunluğu fazla olduğundan doğal olarak personel ihtiyacı da her daim olmaktadır. Merkezi memur atamalarında gerek bölümüyle ilgili gerekse de ortak memurluk kadrolarına yerleşemeyen ya da yerleşme ihtimali düşük olan memur adayları, açıktan memur alımları kapsamındaki zabıt katibi alımlarını kesinlikle değerlendirmelidirler. Peki neden?

Zabıt katipliği alımlarında, başvuru yapan adaylar içinde en yüksek puandan(baraj 70) başlamak üzere 20 katı kadar aday, zabıt katibi uygulama sınavına çağrılmaktadır. Bu da birçok adayın uygulama sınavına katılma hakkı elde edebilmesine olanak sağlamaktadır. Uygulama sınavında ise 3 dakikada en az 90 kelime yazabilmek şartıyla,  hız ve düzgün yazım açısından bilgisayar kullanımı iyi olanlar büyük avantaj elde etmektedir.

Özet geçmek gerekirse zabıt katibi alımlarına başvurmayı düşünen memur adayları, klavye çalışmalarına erkenden başlayarak önemli avantajlar elde edebilirler. Nitekim sistemli bir çalışmayla sıfırdan başlayan biri bile çok hızlı klavye kullanımına ulaşabilir. Zabıt katipliği alımlarındaki uygulama sınavlarında kullanılacak klavye tipi genel itibariyle adaylara bırakılmakla birlikte şahsi tavsiyem f klavye öğrenmenizdir. Özellikle klavye kullanımı yeterli olmayan adaylar,     f klavye ile çalışarak daha kısa zamanda daha çok geliştirebilir kendini. Nitekim f klavye, türkçe metinlerin yazımını çok daha kolay ve hızlı kılmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği Hakkında Bilgi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.