2018 Yılında Memur Maaşları Nasıl Olacak

Yapılacak olan düzenlemeye göre en düşük memur maaşı aile yardımı dahil olarak 2018 yılının ikinci yarısında 2929 TL olarak yükselecek.

2018 Yılında Memur Maaşları Nasıl Olacak?

Yeni yılın yaklaşmasıyla birlikte 2018 memur maaşları konusunda yapılacak olan açıklamalar özellikle memurların ne kadar maaş alacağı yönündeki soruların cevabını verecek. Güncel maaşlar ne olacak ve memurlar ne kadar zam alacak? Merak edenler her geçen gün açıklama yapılmasını bekliyor. Özellikle hangi memurların zam alacağı ve ne kadar zam alınacağı merak edilen önemli konular arasında yer alıyor.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı tarafından yapılan açıklamaya göre 2018-2019 yılını kapsayacak olan memur maaş zamları belirlenen oranlara göre yapılacak. Yapılan açıklamaya göre yeni yılı için memur maaşlarına yapılacak olan zam oranları ve tanınacak olan haklar konusunda belirlenen neticelere uygun şekilde pek çok farklı değişiklik yapılacağı belirtildi. Bu süreçte iki yıl için belirlenmiş olan kamülatif artış 17.54 olarak belirlendi.

Memur Maaşları Nasıl Artacak?

Memur ve memur emeklisi olanlar 2018’in ilk altı ayında değil %4 ve ikinci altı ayında %3.5 zam alacak. Yapılacak olan düzenlemeye göre en düşük memur maaşı ise aile yardımı dahil olarak 2018 yılının ikinci yarısında 2929 TL olarak yükselecek. 1 Ocak itibari ile asgari ücretlerde artış ve AGİ de yükselme yaşanacak. Asgari ücretle geçen yıl %8 oranında yapılan zam aynı şekilde bu yılda uygulanırsa Bürüt olarak 919,70 TL olarak artacak. En düşük asgari geçim indiriminin 133.31 liradan 143.90 7 TL olarak yükselecek düşünülüyor.

Memur Maaşları Ne Olacak?

Yeni yıla az bir süre kaldığından yapılacak olan zam ile maaşların ne kadar artacağını merak edilen konular arasında yer alıyor. Memur maaşları ve memur emeklisi için yapılacak zam ile maaşları ne kadar artacağı yapılan açıklamayla belirtildi. 2018 yılı için memurların zamları %4 artı %2.89 şeklinde artacak. Bu sayede memur maaşlarına en az 477 TL ve emekli maaşlarına ise en az 328 TL artış yaşanacak. Yeni dönem memur maaşları en düşük ve en yüksek zam oranları ile merak edenlerin istedikleri bilgilere ulaşmasını sağlıyor. Maaşlara ocak ayından itibaren zam yapılacak.

İlginizi Çekebilir :  2018 Ocak'ta En Düşük Maaşı Ne Kadar Olacak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.