KPSS Şartı Olmadan 30 Bin 800 Memur Alımı Yapılacak

30 Bin 800 memur alımı yapılacaktır.

KPSS Şartı Olmadan 30 Bin 800 Memur Alımı Yapılacak

Kamuda görev almak isteyenler için memur personel alımları devam ediyor. Özellikle oluşan açığı kapatmak adına farklı kadrolarda ve bunun yanı sıra farklı bölgelerde yeterli sayıda personel alımı yapılması için KPSS şartı olmadan da personel alımı yapılacak. Çoğu kurum adaylar da KPSS puanına dikkat etse de bazı kurumlar özellikle açıkların çok olması nedeniyle KPSS puanı olmadan da alım yapılmasını tercih ediyor.

KPSS şartı olmadan yapılacak olan alımlarda adaylar için belirlenmiş olan kriterlerin uygun olması halinde yapılacak başvurular üzerinden yapılacak incelemeler ile tercihler belirlenecek. Adaylar başvuru şartlarını taşımaları durumunda yapacakları başvurular sayesinde kamuda görev alma hakkı elde edebilirler. Adayların en az ilköğretim mezunu olması şartı aranmaktadır. Bunun yanı sıra lise, ön lisans, lisans mezunlarından da alımı yapılacak.

KPSS Şartı Olmadan Alım Yapacak Kurumlar

Memur olmak isteyenler için KPSS şartı olmadan memur alımı yapacak olan kurumlar sayesinde özellikle 30.800 personel kamuda görev alabilecek. Farklı bölümlere yapılacak olan alımlar sayesinde iş arayan ve memur olmak isteyen adaylara fırsat doğdu.

Melis Savunma Bakanlığı 24.000 erbaş ile uzman erbaş alımı yapacak. 11.000 sözleşmeli uzman erbaş ver 13.000 sözleşmeli erbaş alımı yapılacak. Bunun yanı sıra Süleyman Demirel Üniversitesi 80 işçi Alımını gerçekleştirecek. Üç engelli işçi, 70 500 işçi ve iki eski hükümlü personel alımı yapılacağı belirtildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı için oluşan personel açığını kapatmak adına ikmal, serdümen, kurbağa adam, şoför gibi branşlarda sözleşmeli olarak uzman erbaş alımı yapılacağı belirtildi.

Mahalle bekçisi olarak çalıştırılmak üzere 6500 alım yapılacak. En az lise mezunu olma şartı arandığında adaylar KPSS şartı olmadan başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek.

Sağlık bilimleri Üniversitesi için 245 personel alımı yapılacak. Oluşan bölümlerdeki eksik personeli tamamlamak adına akademik personel alımı yapılacak.

Türk hava yolları için kabin memuru alımı yapılacak. Tecrübeli veya tecrübesiz kişiler arasında yapılacak tercihler kabin memuru kadrosuna dahil edilecek. Başvurularda adaylarda aranan kriterlere uygun olunması durumunda alımı yapılacak.

İlginizi Çekebilir :  Sahil Güvenlik Komutanlığı 50 Memur Alacak 19 Aralık - 29 Aralık

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.