2018’de 78 Bin Memur Alınacak

Pek çok farklı bölümde 2018 yılı için 78 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu.

2018’de 78 Bin Memur Alınacak

Özellikle memur olmayı planlayanlar için 2018 yılında kamu kurumlarına toplamda 78 bin memur alımı yapılacağı belirtildi. Farklı kurumlara yapılacak olan alımlarda özellikle belirlenen koşullara uygun olan memur adayları arasından seçim yapılacak. Memur olmak isteyenler yapacakları başvurular sayesinde farklı pozisyonlarda görev alabilirler.

Her sene artmaya devam eden açık pozisyonlar nedeniyle devlet kadrosunda görev almak üzere çok sayıda memur alımı yapılmaktadır. Alımlar için hazırlanan ilanlar yapılan duyurular ile başvuru yapmak isteyenlere sunulmaktadır. Devlet personel Başkanlığı tarafından yayınlanan ilanların yanı sıra İŞKUR tarafından yayınlanan ilanlar da özellikle devlet memuru olmak için çalışmakta olanların alımlar hakkında bilgi almasını sağlamaktadır. Pek çok farklı bölümde 2018 yılı için 78 bin personel alımı yapılacağı duyuruldu.

Hangi Kurumlara Alım Yapılacak?

Maliye Bakanı tarafından yapılan duyuruya göre 2018 yılı için toplamda farklı kurumlarda 78 bin kişinin memur olarak alınacağı belirtildi. Özellikle hangi kurumlara öncelik verileceği merak edilen konular arasında yer alıyor. Maliye Bakanı yapmış olduğu açıklamayla bu duruma da açıklık getirmiş oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ve sağlık bakanlığı için öncelik tanınacak. Memur olmak isteyen kişiler Milli Eğitim Bakanlığı veya Sağlık Bakanlığı için yapacakları başvurular ile kadroda yer alma hakkı kazanabilirler. Yoğunluğun bu kurumlarda olmasının yanı sıra geri kalan kurumlara da belirlenen sayıda eleman alımı yapılacak. Yapılan açıklamaya göre 2018 memur alımı farklı kurumlar için toplamda 78 bin kişinin kadroya dahil olmasını sağlayacak.

Memur Olmak İsteyenlere Büyük Fırsat

Yeni yılın gelmesiyle birlikte özellikle oluşan pozisyon açıklığını doldurmak adına devlet bünyesinde farklı kurumlarda görev almak üzere memur alımları yapılacak. Yapılan açıklamalar özellikle memur olmak için bekleyenlerin yüzünü güldürdü. Milli eğitim bakanlığı ve sağlık bakanlığı için büyük oranda alımı yapılacak belirtilirken geriye kalan alımlar açıktan atamaların devam etmesini sağlayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı için 20 bin memur alımı yapılacak. Sağlık Bakanlığı için 20-30 bin personelin alınması planlanıyor. Geriye kalan 20-40 bin civarı kişinin de farklı kurumlara alınması planlanıyor. Büyük oranda alım yapılması özellikle işsiz olup memur olmak isteyenlere fırsat olmasını sağladı.

İlginizi Çekebilir :  2018 Gençlik ve Spor Bakanlığı Memur Alımı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.