Kamuda En Düşük Puan İle Atanan Bölümler

Sağlık bölümleri, arşiv kütüphanecilik memuru, sosyal hizmetler, fizyoterapist, restoratör, meteoroloji mühendisliği, açık kalan öğretmenlik bölümleridir.

Kamuda En Düşük Puan İle Atanan Bölümler

Lisans mezunları için kamuda en düşük puan ile atanacak bölümler özellikle düşük puan alanların memur olma yolunda doğru tercih yapmasını sağlamaktadır.

Sağlık Bölümleri

Her geçen gün artmaya devam eden sağlık yatırımları özellikle bu alanda oluşan personel açığını her geçen yıl artmaya devam etmesini sağlamaktadır. Bu nedenle özellikle sağlık alanında farklı bölümlerde görev almak isteyenler için en düşük puanı ile alım yapılmaktadır. Hemşirelik, ebelik, veterinerlik veya çocuk gelişimi gibi pek çok farklı bölümden mezun olan kişiler oldukça fazla olduğundan düşük puanlar ile yapılan alımlar atamalarının gerçekleşmesini sağlamaktadır. Lisans mezunları 69-70 puan civarı almaları durumunda atama gerçekleşebilir.

Arşiv, Kütüphanecilik Memuru

Kütüphanecilik ve arşiv memurları da en düşük puanı ile atama yapılan bölümler arasında yer almaktadır. Özellikle bu bölümden mezun olan lisans öğrencileri en düşük puan seçenekleri sayesinde 64-65 civarı puan almaları halinde atamaları gerçekleştirmektedir.

Sosyal Hizmetler

Sosyal hizmetler bölümünün lisans programına bitirmiş olan memur adayları 70 puan ve üzeri almaları durumunda atamaları gerçekleşebilir. Bu nedenle özellikle düşük puan ile adamı gerçekleştirmek isteyenlerin tercih edebileceği bölüm seçenekleri arasında yer almaktadır.

Fizyoterapist

Fizik tedavi ve Rehabilitasyon, fizyoterapi gibi lisans bölümlerinden mezun olmuş olan kişiler 70 civarı puanlar sayesinde atama alabilirler.

Restoratör

Özellikle düşük puanlar ile devlet kadrosuna dahil olmak isteyen lisans mezunları restorasyon bölümünü bitirmeleri durumunda yapacakları başvuru sayesinde KPSS sınavına dahil olarak almış oldukları puanlar üzerinden atama imkanı edebilirler. Düşük puanlar ile tercih edilecek bölümler arasında yer almaktadır.

Meteoroloji Mühendisliği

KPSS sınavı ile yapılan alımlarda özellikle fazla kadro ayrılmamış olan bölümler arasında yer alan Meteoroloji mühendisliği düşük puan ile alım yapılmasını sağlamaktadır. Çok sayıda mezun olmaması nedeniyle kadrosu oldukça düşüktür. Ancak alınan düşük puanlar ile atamanın gerçekleştirilmesi söz konusu olan bölümler arasında yer almaktadır.

Açık Kalan Öğretmenlik Branşları

En çok açık bulunan öğretmenlik branşları öğretmen açığının kapatılması için daha düşük puanlar ile alım yapılmasını sağlamaktadır. Özellikle din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenliği, rehberlik ve psikolojik danışmanlık, özel eğitim veya İngilizce öğretmenliğin yanı sıra ilköğretim matematik öğretmenliği de en çok ihtiyaç bulunan öğretmenlik branşları arasında yer alıyor.

İlginizi Çekebilir :  Kamudaki En Yoğun Kurumlar Nelerdir?

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.