5. Sınıf Sosyal Bilgiler 2. Dönem 2. Yazılı

5. sınıf sosyal bilgiler 2. dönem 2. Yazılı dönem sonu sınavları olarak geçmekte olup, bu yazılılar konu yönünden geniş içeriğe sahiptir. Yazılıdan istediğiniz puanı alabilmek için geçmiş dönem konularını iyi tekrar etmeli ve her bir detayı gözden geçirmelisiniz. Bu noktada sosyal bilgiler dersine özel olarak hazırlanan video içerikler en iyi yardımcınız olacaktır. Ders tekrarlarında genellikle konu anlatımı ve soru bankası kitapları tercih edilse de bunlara alternatif olarak video dersleri kullanabilirsiniz.

Kaliteli ve güncel müfredata uygun şekilde hazırlanan videolu içerikler, konu tekrarlarında ve eksiklerinizi tamamlamanızda katkı sağlayacaktır. Bunu her yazılı döneminde yaparak, sınavlarınızdan hedeflediğiniz puanları kolayca alabilirsiniz. Video eğitimlerin içerisinde konuların yanı sıra sınavda karşınıza çıkabilecek soru örneklerine de yer verilmesi, sınav anında doğru cevap verme olasılığınızı arttıracaktır. Dilerseniz bu eğitimlerden sosyal bilgiler haricinde diğer dersler için de yararlanabilirsiniz.

En Önemli Sosyal Bilgiler 5. Sınıf Konuları Hangileridir?

5. sınıf sosyal bilgiler 2. Dönem 2. Yazılı zamanı geldiğinde bilmeniz gereken konular arasında birey ve toplum, kültür ve miras, insanlar yerler ve çevreler, üretim dağıtım ve tüketim, bilim teknoloji ve toplum, etkin vatandaşlık ile küresel bağlantılar gibi başlıklar yer almaktadır. Bunların her biri video derslerde günlük hayattan örnekler verilerek anlatılmakta ve böylece akılda kalıcılığı arttırılmaktadır. Özellikle kültür ve miras ünitesi eğitimler içerisinde en geniş içeriğe sahiptir. Bu başlık altında İslamiyet’in doğuşu ve değişim, yeni yurt Anadolu, İslamiyet ve Türkler, medeniyete yön veren yollar gibi konular görebilirsiniz. Konular geçmişe dair önemli bilgiler içerdiğinden dolayı, genellikle öğrencilerin ilgisini çekmektedir. Buna bir de video eğitimlerin eğlenirken öğretici yanı eklendiğinde ders çalışmak daha keyifli hale geliyor.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Yazılıları için Çalışma Önerileri

Sosyal bilgiler 5. sınıf yazılılarına hazırlanırken, videolu eğitim setleri ile konuları pekiştirebilir ve bunların sonunda yer alan yazılı provalarına göz atabilirsiniz. Tonguç Akademi tarafından hazırlanan yazılı provalarını ve diğer tüm video içeriklerini aynı zamanda bursluluk sınavına hazırlık döneminde de kullanabilirsiniz. Sosyal bilgiler dersine özel olarak hazırlanan soru tiplerini ve çözümlerini eğitim videolarında görebilirsiniz. Bunlara ek olarak yazılıdan önce bilmeniz gerekenler de sitede ayrıca yer almaktadır. Başta sosyal bilgiler olmak üzere her ders için dört tane yazılı provası hazırlanmıştır. Bunlar arasında 5. sınıfa ait tüm konuları ve yazılı sorularını bulabilir, sınavlarınıza en iyi şekilde hazırlanabilirsiniz. Tonguç Akademi’yi ziyaret ederek, dilediğiniz her konuya ait videolu içerikleri bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir :  SGK Denetmen Yardımcılığı 2011-2020 Alım Sayıları ve Taban Puanları

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.