Almanca Tercüme bürosu

Almanca Tercüme bürosu
Almanca Tercüme bürosu

Almanca tercüme bürosu, Almanca, en kalabalık Türk nüfusuna sahip ülkelerden birisi olan Almanya’nın resmi dilidir. Avusturya, Lihtenştayn ve İsviçre’nin belli kesimlerinde de resmi dil statüsündedir.

Fransa, İtalya, Polonya gibi Almanya civarındaki ülkelerde de sıklıkla konuşulmaktadır. Yaklaşık 130 milyon kişi tarafından konuşulan Almanca, haliyle önemli bir dil konumundadır. Almancayı önemli yapan yalnızca konuşulma oranı değildir. Almanya’nın dünyanın en büyük ekonomilerinden birine sahip olması, teknolojik olarak gelişmişliği ve otomobil sektörünün devi olmasının da bunda payı büyüktür.

Türkiye ve Almanya Ticari İlişkiler

Türkiye’nin en büyük ticaret ortaklarından birisi olan Almanya ile pek çok ticari işbirliği, ortaklık ve ithalat-ihracat işlemi sağlanmaktadır. 2019 dış ticaret verilerine göre en çok ihracat yaptığımız ülkeler sıralamasında birinci sırasında ve en çok ithalat yaptığımız ülkeler sıralamasında üçüncü sırada Almanya gelmektedir. Gerek Almanya’da yatırımları olan ve Almanya ile ticaret yapan işinsanlarımız, gerek ise ülkemizde olan Alman işinsanlarının yatırımları sebebiyle her geçen gün dış ticaret hacmimiz artmaktadır. Söz konusu ticaret hacmi sebebiyle  Almanca tercüme hizmeti taleplerinin artmasına zemin hazırlamıştır.

Almanca Tercüme Bürosu Arayışları

Almanca tercüme bürosu bu kapsamda tüm Almanca tercüme taleplerini karşılamaktadır. Katalog, kullanım kılavuzu, teknik şartname, CE belgesi, AT uygunluk belgesi gibi içeriklerin Almanca teknik tercümesi yapılmaktadır. Gümrük sürecinde navlun faturası, gümrük beyannamesi, kalite sertifikası, ticari faturalar gibi çeşitli evrakların da tercümesi gerçekleştirilmektedir.

Bugün Almanya’da pek çok Türk vatandaşı ikamet etmektedir. Söz konusu süreç vatandaşların gerçekleştireceği hukuki, tıbbi işlemler için çeviri sürecine ortam hazırlamaktadır. Bu bağlamda mahkeme tutanakları, boşanma evrakları, evlilik belgeleri, tanık ifadeleri, sağlık raporları gibi evrakların tercümesi gerçekleştirilir.  Şirketler arası sözleşmeler, toplantı tutanakları, genelgeler gibi evrakların da Almanca hukuki tercümesi yapılmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Kız Çocuklarına Özel Tulum Önerileri

Eğitim başvurusunda bulunan öğrenciler, akademik makalesini Almanya’da yayımlamak isteyen akademisyenler için diploma, transkript, makale ve araştırma gibi içeriklerin tercümesi sağlanmaktadır.

Almanca Tercüme Bürosu Okeanos…

Profesyonel bir Almanca tercüme bürosu ile tüm terminolojilerde kaliteli, güvenilir ve hızlı tercüme hizmeti sağlanabilmektedir. Okeanos Tercüme, hem Almanca hem de Türkçeye anadili düzeyinde hakim, terminolojik bilgi sahibi tercümanlarla çalışmaktadır. Bu bağlamda tüm Almanca tercüme işlemleriniz büyük dikkat, hassasiyet, titizlik ve önemle gerçekleştirilmektedir. Okeanos Tercümede tercümesi gerçekleştirilen tüm evraklar tekrar gözden geçirilmektedir. Böylelikle kalitede güvence sağlanmaktadır.

Almanca tercüme hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi ve fiyat teklifi için www.okeanostercume.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca info@okeanostercume.com.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz. 0553 910 31 32 veya 0212 221 45 21 numaralı hatlarımızdan da bizlere ulaşabilirsiniz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.