Trafik Cezası Sorgulama

Trafik Cezası Borç Sorgulama

Trafik cezası sorgulama için Emniyet Müdürlüğü ya da vergi dairesine şahsen gidebilir ya da interneti kullanarak online sorgulama yapabilirsiniz. Çağımız teknolojisi internet ile artık birçok alanda olduğu gibi trafik cezası sorgulama işlemi de online olarak yapılabiliyor. Cep telefonu ya da bilgisayarınızdan internet bağlantısı ile giriş yaparak e-devlet, turkiye.gov.tr, gib.gov.tr, egm.gov.tr, trafik.gov.tr adreslerinden birine giriş yaparak trafik cezası sorgulayabilirsiniz.

 

Trafik Cezası Borç Sorgulama

 

Trafik cezası sorgulama için kullanabileceğiniz en doğru ve güvenli kaynaklardan biri olan e-devlet kapısı girişi ile borcunuzu öğrenebilirsiniz. turkiye.gov.tr adresine girip e-devlet şifrenizi ve TC kimlik numaranızı yazarak sisteme giriş yapın. Site içerisinde Emniyet Genel Müdürlüğü bölümüne girerek ”araç plakasına yazılan ceza sorgulama”kısmına tıklayın. Bu bölümde sunulan forma gerekli bilgileri doldurarak trafik borcunuzu öğrenebilirsiniz.

 

Plaka Ceza Sorgulama SMS

 

Plaka ceza sorgulama SMS sistemi sunan Gelir İdaresi Başkanlığı doğru ve güvenli bir kaynak olarak trafik cezanızı sorgulayabilmenizi sağlıyor. Araç plakanızı ve tescil tarihini mesaj olarak gönderip ceza sorgulama yapabiliyorsunuz. Trafik para cezası TPC ve tescil tarihi TCKNO(VKNO) bilgileri SMS olarak gönderiliyor. Cep telefonunuzun mesaj bölümünü açıp TPC ,plaka ,tescil numarasını aralarında boşluk vererek yazın. Alıcı kısmına 1189 girip mesajınızı gönderin. GİB kısa süre içerisinde size mesaj yolu ile trafik ceza miktarınızı bilgi olarak gönderir. Cezanın ayrıntılarını öğrenmek isterseniz mesaja TPC AYRINTI yazıp yine 1189′ gönderin. Trafik cezasının hangi tarihte verildiği miktarı ve son ödeme tarihi gibi ayrıntılı bilgiler mesaj olarak tarafınıza bildirilecektir. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın bu mesaj sistemi ile trafik cezanızı sorgulayabildiğiniz gibi gib.gov.tr internet adresinden online olarak kredi kartınızla trafik cezalarınızı ödeyebilirsiniz.

 

Şahsa Yazılan Trafik Cezası Sorgulama

 

İlginizi Çekebilir :  YKS 2018-2019 üniversite tercih robotu YKS TYT AYT kaç tercih hakkı var tercihler nasıl yapılacak

Trafik cezası sorgulama işlemini e-devlet ve GİB sms yolu ile yapabiliyorsunuz. Ancak sadece plakaya uygulanan cezaları görüntüleyip öğrenebilirsiniz. Fakat Emniyet Genel Müdürlüğü’nün resmi web siteleri olan egm.gov.tr ve trafik.gov.tr internet adreslerinden daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Şahsa yazılan trafik kazası sorgulama ve doğrulama işlemleri de EGM ‘nün internet sitesinden yapılabilir. Sürücü trafik kazası ve ceza bilgilerini belgeli ve barkodlu olarak görüntüleyebilirsiniz. Sürücü belgesine ve şahıslara yazılan tüm cezaları ayrıntılı olarak öğrenebilirsiniz. Trafik cezası sorgulama işlemini belirli aralıklar ile yapmanızda fayda vardır. Trafikte seyrederken yazılan bir cezanın size bildirilmesi esnasında yaşanabilecek bir gecikme durumunda trafik cezasını faizli olarak ödemek zorunda kalabilirsiniz. Trafik cezanızın faiz ile birlikte artmasını istemiyorsanız düzenli olarak sorgulama yapmanız yararınıza olacaktır.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.