Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği Hakkında Bilgi

ambulans

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği Hakkında Bilgi ;

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği bölümünün amaçlarından bir tanesi, hasta hastaneye getirilene kadar gerekli müdahaleleri yapmak ve en iyi şekilde yapmaktadır.Ambulans servislerinde görev alırlar.Kazalarda yaralanma gibi olaylarda ambülans çağırıldığında ilk müdaheleleri ambülans görevlileri yapmaktadır.

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği’nde Görülen Bazı Dersler ;

Anatomi,fizyoloji,ambulans servisi,davranış bilimleri,yardım ve kurtarma çalışmaları,vücut geliştirme ve beden eğitimi gibi dersler görülmektedir.Ayrıca öğrencilerin zorunlu 6 haftalık stajlarıda bulunmaktadır.

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği Bölüm İle İlgili Gereken Nitelikler ;

Bir öğrenci Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği okumak istiyorsa öncelikle soğukkanlı kimseler olmaları gerekmektedir.İnsanları anlayabilen duygularını düşünebilen empati kurabilen insanlara yardım etmek isteyen sorumlu,titiz ve dikkatli olmaları çok önemlidir.Bölümde bu konulara oldukça dikkat etmektedir.

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği Çalışma Alanları ;

Acil bakım ve ambulans teknikerleri özel yada devlet hastanelerinde yada sağlık kuruluşlarında ambulans servislerinde çalışabilmektedirler.

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği Alınan Maaş’lar

Ambulans ve Acil Bakım Teknisyenliği’nden mezun olan bir kişi özel hastanelerde ya da devlet kuruluşlarında çalışabilir.Geniş bir çalışma alanları mevcuttur.KPSS gibi bir sınava girip devlet hastanelerinde çalışma olanakları vardır.Yada özel sektörde çalışmaya devam edebilir. Yaklaşık olarak bir miktar vermek gerekirse 2400 TL gibi bir miktar alabilirler.Yeni işe giren bir kişi için verilen tutar.Evli ve eşi çalışmıyor ise extra ücretlerde almaktadır.

İlginizi Çekebilir :  KPSS Branş Sıralamaları - KPSS Nitelik Kodu İlişkisi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.