BAKIM TAKİP PROGRAMI

BAKIM TAKİP PROGRAMI

Elektronik ve mekanik cihazlarda kullanılan, bu cihazlarda yapılan bakımların kaydını tutan bir programdır. Bakım programı sayesinde kayıtlara yönelik raporlara kolaylıkla ulaşılabilmektedir.

Cihazlarda ve makinelerde gelişen sorunlar sonucunda değişen elektronik parçaların ve onarımı yapan servis fiyatının miktarını kayıt ederek elektronik cihazların istenilen tarih aralığında çıkardığı masraflar takip edilmektedir.

Bakım takip programında firma ile birlikte makine ve cihazların kalibrasyonu ve bakımları takip edilebilmektedir. Kalibrasyon zamanı gelen cihazlar için sistem beş gün öncesinde uyarı vermektedir.

Genellikle tüm cihazların bakım ve onarım zamanı siklusuna ulaşa bilinmektedir. Cihazlardaki kalibrasyon bakım ve uyarı zamanı kullanıcı tarafından belirlenmektedir. Tüm cihaz ve makineler için kalibre siklusu kullanıcı tarafından istenilen günlerde seçilmektedir. Her cihaz için bakım tanımı sınırlı sayıdadır. Cihaz kullanıcısı tarafından kalibre süresi aylık, haftalık ve günlük konulabilmektedir.

Tüm makine ve cihazların bakım gereken parçaları için tanımlanan bakım formları çıkarılmaktadır. Bakım formları ile cihazların parça değişimi gereken parçaları doğru ve sistemli bir şekilde bakım zamanları geldiğinde uyarı verilerek kullanıcıya iletilmektedir.

Bakım takip programı sayesinde cihazın deposundaki parçaların stok takibi kolaylıkla yapılabilmektedir. Cihazlara ne zaman bakım yapıldığı ve yapılacağının kaydına ulaşılmaktadır.

 BAKIM TAKİP PROGRAMI NEDEN GEREKLİDİR?

Gelişen teknoloji sayesinde hayatımızda birçok elektronik cihaz yer almaktadır. Günden güne bu cihazların kontrolü ve bakımı için geliştirilmiş programlara ihtiyaç duyulmaktadır. Makineleri ve cihazları kullanan firmalar bu cihazların bakımlarını ve işleyişlerini düzenli olarak takip etmek zorundadırlar. Bakım takip programı sayesinde kontrollü, düzenli bir şekilde cihazların onarım zamanını kullanıcılar kolaylıkla takip etmektedir. Hayatımızda önemli yeri olan bakım yapılmadığı taktirde hayat riske neden olan cihazların bakım zamanları, bozulan parçaların bakımı değişimi hakkında kayıt tutmakta ve kalibrasyonu için önceden haber vermektedir. Bu da oldukça insan hayatı için önemli bir konudur.

İlginizi Çekebilir :  Erkek Aksesuarlarının Adresi

 BAKIM TAKİP PROGRAMI HANGİ CİHAZLARDA KULLANILIR?

Bakım takip programı günümüzde birçok cihazda kullanılmaktadır. Bu cihazlardan bazıları şunlardır:

Bilgisayarlar

Laboratuvar cihazları

Endüstriyel makineler

İş makineleri

Biyomedikal cihazlar

Telefonlar

 BAKIM TAKİP PROGRAMI SEÇERKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

Bakım takip programı hayatımızda yer alan teknolojik cihazların kalitesi kadar önemlidir. Kullanılan program ne kadar güvenilir ise cihazların işlerliği de o ölçüde güvenlidir. Kullanılan birçok cihaz insan hayatının merkezindedir. Bu cihazların bakımı ve bozulan parçaların değişimi gibi konuların haber verilmesi bakım takip programı ile sağlanmaktadır. Bu nedenle doğru ve güvenilir bir program seçimi gerekmektedir. Detaylar için tıklayınız: https://netuce.com/isler/bakim-takip-programi/

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.