Kıl Dönmesi Tedavisi Nedir?

Genellikle erkeklerin kuyruk sokumu bölgesinde meydana gelen bir hastalıktır. Vücuttan dökülen kılların derinin gözeneklerinde birikmesine kıl dönmesi denir. Kıl dönmesini olduğu bölgede iltihap meydana gelebilmektedir. Hastalık kuyruk kısmından sonra göbek deliğinde meydana gelebilir. Erkeklerde daha çok 15-35 yaş arasında meydana gelebilmektedir. Kadınlarda görülme olasılığı azdır. Kıl dönmesi sonucunda ağrı, apse gibi etkiler görülmektedir. Belirtiler görüldüğünde kısa zamanda doktora gidilmelidir

Kıl dönmesi tedavisi işleminin yapılabilmesi için ilk olarak bölgedeki apsenin içindeki sıvı boşaltılır. Ameliyat yapılmasa bile tedaviden hastalığın tekrarlanması nadir olarak bilinmektedir. Ameliyattan sonra kesilen bölge iyice temizlenir ve dikiş atılmaktadır.  Narkoz ve hastanede yatış gerektirmeyen mikro sinüsektomi yöntemi risksiz bir operasyon olduğundan giderek daha fazla tercih edilmeye başlanmıştır. Küçük bir ameliyatta olsa hastalar tarafından hep korkuyla karşılanmaktadır. Ameliyattan korkan hastalar farklı alternatiflere başvurmuştur. Ameliyatsız bir tedavi yöntemini uzman kadromuz tarafından uygulanarak hastalarımız kısa süre sonra eski konforlu yaşamlarına geri dönmektedirler. Ameliyatsız işlemde bölgeye ilaç enjeksiyonu uygulanmaktadır. Bu yöntemle hastalığın tekrarlanması çok az olmakla birlikte, tekrar oluşmaması için Climed uzman kadrosu elinden gelenin en iyi hizmeti sunmaya hazırdır.

Kıl Dönmesi Nasıl Oluşur?

Kıl dönmesi hastalığı masa başında çalışan bireylerin hareketsiz yaşama sahip oldukları için bu hastalığa yakalanma olasılığı daha yüksektir. Uzmanlar masa başında oturan bireylerin dik olarak oturmasını tavsiye etmektedir.

  • Obezitenin oluşmasına neden olabilir,
  • Aşırı terleme ve kıllanma,
  • Jiletle temizlik sonucunda bölgede iltihap meydana gelmesine yol açmaktadır.
  • Kıl dönmesi ilk olarak, iç çamaşırda akıntı görülür,
  • Bu akıntı mikropla birleştiğinde rengi yeşil renge dönüşmektedir,
  • Akıntıya kötü koku eşlik etmektedir,
  • Kıl dönmesi sonucu makatta kaşıntı, kızarıklık, şişlik ve ağrı mevcut olmaktadır.

Uzmanlara göre kıl dönmesi iki şekilde meydana gelir. İlki terleyen ve zayıflayan kılların, zamanla boşluklara dolması sonucu, kıl dönmesi meydana gelir. Kıl dönmesinin olduğu bölge apse oluşturarak sonucunda kötü koku oluşmaktadır. İkinci teori ise doğuştan var olan hücrelerin hormonsal kılların aktifleşmesi sonucunda meydana gelmektedir.

İlginizi Çekebilir :  Trafik Cezası Sorgulama

Climed Nedir?

Climed’de ücretsiz muayene fırsatı tanınmaktadır. Modern yöntemler uzman hekim kadromuzla kıl dönmesi tedavisinde en çok tercih edilen bir merkez konumuzdayız. Tedavi yöntemlerimiz geleneksel tedavi yöntemlerine göre başarı oranı yüksektir. Climed kadrosu tedavi sonrasında da sizi yalnız bırakmamakla birlikte, tedaviden sonraki kontrollerde size yol haritaları oluşturmaktayız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.