Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği Bölümü Memur Alımları

hukukburo

Merhabalar, bugün sizlere önlisans hukuk büro yönetimi ve sekreterliği bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Hukuk büro yönetimi ve sekreterliği bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa hukuk büro yönetimi ve sekreterliği bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

Hukuk Büro Yönetimi Bölümü Memur Alımları

 

Hukuk büro yönetimi ve sekreterliği bölümü yakın zamanda oluşturulmuş önlisans programlarından biridir. Adından da anlaşılacağı üzere hukuk bürolarında çalışacak ara eleman yetiştirmeye yönelik bir bölümdür. Hukuk büro yönetimi bölümünün KPSS nitelik kodu 3178 olarak belirlenmiştir.

 

 

Hukuk Büro Yönetimi Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

KPSS memur atamaları açısından bölümü değerlendirecek olursak maalesef ki olumlu şeyler söylemek pek mümkün değil. 2014 KPSS atamaları döneminde hukuk büro yönetimi bölümü memur atamaları kapsamında toplam 4 adet kadro açılmıştır fakat bu kadrolar da ortak kod ile açıldığından herhangi bir avantaj sunmamıştır. 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar ki atamalarda bu bölümden hiç kadro açılmamıştır.

 

Hukuk Büro Yönetimi Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

2014 KPSS atamalarında yer alan 4 adetlik kadro, Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi tarafından açılmıştır.

 

 

Hukuk Büro Yönetimi Bölümü Atama Puanları

 

2014 KPSS atamalarındaki 4 adetlik kadro ile hukuk büro yönetimi bölümü atama puanları 86 puan seviyelerini görmüştür. 2016 KPSS atamalarında ise bu bölümden henüz kadro açılmamıştır.

Hukuk büro yönetimi bölümünün memur alımları konusundaki geleceğini maalesef ki parlak görmüyoruz. Nitekim önlisans adalet bölümü ile büro yönetimi bölümünün karışımı niteliğinde olan bu bölümün açılması bizce anlamsızdır.

 

İlginizi Çekebilir :  Müjdeee! 60 Bin Memur Alınacak(mış)!

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.