Memur Banka Promosyon Ödemesi Nedir?

bankapromosyon

Memurluk süreci öyle bir şey ki memur olana kadar da takipte oluyorsunuz memur olduktan sonra da. Hatta memurken emekli olduktan sonra dahi takibe devam ediyorsunuz. Bu takibi zorunlu kılan temel faktör kuşkusuz ki maddiyat. Özellikle memur olduktan sonra hayatınızı keyifli hale getirecek düzeyde bir maaşa sahip değilseniz nereden hangi ödeme gelebilir, ne kadar gelir sağlanabilir gibi soruların peşinden koşarsınız. Memur banka promosyon ödemesi de bu gelir kalemlerinden biridir. Peki memurlara verilen banka promosyon ödemesi nedir, ne zaman verilir ve hangi miktarlarda ödenir?

 

 

Memur Banka Promosyon Ödemesi Nedir?

 

Kamu çalışanları, maaşlarını bankalar aracılığıyla almaktadır. Memur maaşlarının da hangi banka üzerinden verileceği de ilgili kamu kurumu yetkililerinin bankaları davet ederek yaptığı memur maaş ihalesi ile belirlenmektedir. İlgili kurumun memur maaşlarını ödeme arzusunda olan bankalar, bunun karşılığında belli bir miktar ödeme taahhüt etmektedir. En yüksek ödemeyi taahhüt eden banka ile ilgili kamu kurumu arasında da memur maaş protokolü imzalanmaktadır. Akabinde ise taahhüt edilen ödeme miktarı, imzalanan protokolde belirlenen şartlara göre ilgili kurumun tüm memurlarına eşit olarak verilmektedir. Memurların aldığı bu ödemeye de banka promosyon ödemesi denmektedir.

 

 

 

Memur Banka Promosyon Ödemesi Nasıl Oluşuyor?

 

Memur banka promosyon ödemesinin çıkış noktası, kamu kurumu tarafından ödenecek memur maaşlarının bankaya gönderilmesiyle başlar. Kamu kurumları, memur maaşlarını genel itibariyle 4-5 gün öncesinden bankaya aktarır. İlgili banka da bu 4-5 günlük süre zarfında eline geçen toplu ödemeyi çeşitli şekillerde değerlendirerek gelir elde eder. Vadettiği promosyon ödemesi de bu gelirin bir kısmını oluşturmaktadır.

 

 

 

Memur Banka Promosyon Ödemesi Ne Zaman Verilir?

 

İlginizi Çekebilir :  2017 KPSS ile Hangi Memurluklara Girilebilir?

Memur banka promosyon ödemeleri genel itibariyle 3 yıllık sürelerle yapılır. Yeni atanan memurlar atandıkları kurumların maaş mutemetleri aracılığıyla en son imzalanan memur banka promosyon anlaşmasının tarihini öğrenebilirler. Bu şekilde bir sonraki banka promosyon anlaşmasının ne zaman yapılacağını da tespit edebilirler.

 

 

Memur Banka Promosyon Ödemesi Ne Kadardır?

 

Memur banka promosyon ödemesi; ilgili kurumun büyüklüğüne, yüksek maaşlı memur sayısına, promosyon ihalesine katılan banka sayısına göre değişkenlik göstermektedir. Ortalama bir rakam verecek olursak üç yıl için 2.000 TL civarında banka promosyon ödemesi yapılacağını söyleyebiliriz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.