İstanbul Valiliği 2000 Bekçi Alımı Yapacak

bekcialinacak

İstanbul Valiliği 2000 Bekçi Alımı Yapacak

KPSS şartı olmaksızın İstanbul valiliği açıktan memur alımı yapacağını duyurdu. İlgili haber ile sevinen istanbul halkı başvuruların başlamasını ve sonuçlanmasını bekliyor.

 

İstanbul Valiliğibünyesine bekçi alımıyapacağını geçtiğimiz ay belirtmişti. Yapılan duyuruya bakılırsa, İstanbul Valiliği bünyesine farklı ilçelerden olmak üzere toplamda 2 bin kişilik kadro ile Çarşı ve mahalle bekçisi alımı yapacağını belirtmişti. Adaylar büyük bir sevinç ile başvuruların başlamasını beklediler ve başvuruların 08 Kasım 2017 tarihinde başlaması ile birlikte artık sona ermektedir. Buna bakılırsa İstanbul Valiliği müracaat şartlarını taşıyan herkesin başvuruları kabul edecektir.

Başvuru işlemleri hemen sonra adaylar sözlü sınava tabii tutulacaktır. Sözlü sınavdan başarılı olan adaylar ise yazılı sınava çağırılacak ve yazılı imtihan sonucunda İstanbul Valiliği tarafından asil ve yedek listesi belirlenerek adaylar göreve başlayacaktır.

Buna göre sözlü imtihan 04 Aralık 2017 zamanı ile 13 Aralık 2017 tarihleri içinde yapılacaktır. Sözlü sınavdan başarılı olan adaylar ise 24 Aralık 2017 tarihinde yazılı sınava katılacaklardır.

İstanbul Bekçi Alımı Kimler Başvurabilir ?

İstanbul Valiliği bekçi alımında son günlere gelinirken hala müracaat yapmamış yada müracaat işlemlerini tamamlamamış olan adaylar için müracaat şartlarını bir kere daha sizlerle paylaşıyoruz.

Adaylardan, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, adam olmak, minimum lise mezunu yada dengi okul mezunu olmak, askerlik görevini yapmış olmak, 30 yaşından büyük olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sıhhat problemi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. Maddesindeki şartları taşımak, kamu haklarından mahrum bulunmamak, minimum 167 cm boyunda olmak, herhangi bir hastalığa bağlı kalmaksızın beden kitle indeksi 18 ile 27 içinde olmak ve müracaat yapacağı ilçe sınırları içinde en az bir yıl ikamet ediyor olmak şartları aranmaktadır.

İlginizi Çekebilir :  Ankara Üniversitesi 2 Memur Alacak 22 Aralık - 6 Ocak

İstanbul Bekçi Alımı Başvurular Ne Zaman Sonra Eriyor

İstanbul Valiliği bekçi alımı başvuruları 04 Kasım 2017 tarihinde başlamıştı. Buna gore adaylar başvurularını en geç 24 Kasım saat 17:00 a kadar yapmaları gerekmektedir. Başvurular, bulunduğunuz ilçe emniyet müdürlüğüne şahsen yapılacaktır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.