Delonghi Kahve Makinesi, Özellikleri ve Fiyatı

delonghi kahve makinesi

Dünya De’Longhi ile tanıştığında, yıl henüz 1902’yi gösteriyordu. Treviso, İtalya’da kurulan firma, geride bıraktığı 118 yıllık kahve kültürü ve kahve makineleri ile Avrupa’nın en önemli markalarından da biri haline geldi. Türkiye’de de faaliyet gösteren De’Longhi Group, son yıllarda Türkiye pazarında kahve makinesi satışları ile pazarın %30’una yakınına hitap ediyor. Son derece güçlü cihazlar ile Pazar hâkimiyetini elinde barındıran marka, Delonghi BCO411.B Combi kahve makinesi, özellikleri ve fiyatı konusunda meraklı olanlar adına da cihaz özelliklerini şeffaf bir biçimde paylaşıyor. Peki, bu özel kahve makinesi nasıl yeteneklere sahip?

 

Delonghi BCO411.B Combi Özellikleri

Delonghi BCO411.B Combi özellikleri için internette ne kadar arama yaparsanız yapın, aslında tam anlamı ile sağlıklı bir sonuca erişmeniz zor. Zira ürünün fiyat etiketinin biraz pahalı olması sebebi ile Türkiye’de kalburüstü bir kitlesi bulunuyor. Yine de taksitle ulaşılabilir bir ürün olduğunu da belirtmek gerek. Ancak, bu durum sebebi ile insanların kaynak üretkenliği konusunda sıkıntı yaşadıkları açık. Bu nedenle sizlere hemen cihazı ayrıntılarına dek anlatmak istiyoruz.

Delonghi BCO411.B Combi, aynı anda filtre kahve, Americano, Espresso, Süt köpürtme, Su ısıtma, Latte, Macchiato ve Cappuccino yapabileceğiniz bir cihaz. Bu ürünleri çıkarabilmesinin sebebi ise birçok özelliği bir arada barındırıyor olması. Örneğin filtre kahve için bir demleme aparatı bulunduran cihazda, aynı zamanda kâğıt filtre haznesi de bulunuyor. Ek olarak, Americano için cihazın hemen sol kısmında bulunan özel aparatı da kullanabiliyorsunuz. Köpürtme ve ısıtma aparatı sayesinde, espressonuzu kıvamlı bir latte veya cappuccinoya çevirmeniz de mümkün. Bunun yanı sıra, isteğe bağlı olarak Latte Macchiato da yine cihaz ile ortaya çıkarabileceğiniz ürünler arasında.

Yazının tam da orta yerinde size çok güzel bir link bırakıyorum: Cappuccino (Kapuçino ) Nedir ve Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

İlginizi Çekebilir :  Jane İredale

Delonghi BCO411.B Combi, espresso severlere gerçek bir espresso deneyimi yaşatıyor. Zira cihaz kapsül ile değil, öğütülmüş kahve ile espresso yapmanıza olanak sağlıyor. Cihazın ek aparatları arasında 1 ve 2 shot espresso potu yer alıyor. Aynı zamanda, kahveyi presslemeniz için de bir adet ölçü ve press aparatı bulunuyor. Kahvenizi espresso potuna doldurduktan sonra, kahveyi hafifçe presler ve cihazınıza takarsanız, tek tuşla one shot ya da double shot espresso elde edebilmeniz mümkün. Alt plastik hazne ve damlama tepsisi kolayca çıkarılıp temizlenebiliyor. Yine Delonghi kalitesini yansıtan bir başka özellik ise kireçlenmeye karşı koymak amacı ile cihazda yer alan klor filtresi.

 

Delonghi BCO411.B Combi Fiyatı

Birbirinden farklı pek çok özelliği bir arada bulunduran Delonghi BCO411.B Combi, bunca özelliği sunarken fiyat konusunda biraz yüksek perdeden kapıları açıyor. Aslında Euro’nun ve doların bu noktada bariz bir etkisi olduğunu söylemek daha doğru olur. Zira Avrupa ve Amerika’da çokça tercih edilen ve birim açısından oldukça cazip görülen bu tür cihazlar, Türkiye’de 7-8 birim daha fazla maliyet doğmasına sebep oluyor. Delonghi’nin ev tipi ürünleri arasında yer alan Delonghi BCO411.B Combi, 3.500 TL ile 4.900 TL fiyat etiketi üzerinden satışa sunuluyor.

Daha fazla içerik için buraya tıklayın: Kahve Dünyası

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.