Lise Harita ve Kadastro Bölümü Memur Alımları

liseharitabolumumemurluk

Merhabalar, bugün sizlere lise harita ve kadastro bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Lise harita ve kadastro bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa lise harita ve kadastro bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

lise-harita-bolumu-memur-alimlari

 

 

Lise Harita ve Kadastro Bölümü Memur Alımları

Harita ve kadastro bölümü eğitimi, hem önlisans hem de lise düzeyinde verilmektedir. Daha önceki yazılarımızda önlisans harita bölümü memur alımlarından bahsetmiştik. Bu yazımızda ise lise harita kadastro memur alımlarından bahsedeceğiz.

Lise harita kadastro bölümünden açılan memur alımları önlisansa kıyasla sayıca az olmasına rağmen, taban puan olarak daha düşük seviyede kapatmaktadır. Lise harita ve kadastro bölümünün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 2045 olup, memur kadroları teknisyen unvanıyla açılmaktadır.

 

Lise Harita ve Kadastro Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

KPSS atamalarındaki lise harita ve kadastro bölümünden memur alımları incelendiğinde TEİAŞ, DSİ, Karayolları gibi teknik kurumların bu bölümden memur kadrosu açtığını görmekteyiz. Bunun yanı sıra üniversiteler de zaman zaman bu bölümden memur alımları yapabilmektedir.

Lise Harita ve Kadastro Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

2012 KPSS atamaları döneminde lise harita ve kadastro bölümü memur atamaları kapsamında toplam 21 adet kadro açılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise lise anestezi bölümünden 71 adet memur alımı gerçekleşmiştir.

 

Lise Harita ve Kadastro Bölümü Atama Puanları

2012 KPSS atamalarında lise harita ve kadastro bölümü atama puanları 76 puan seviyelerini görmüştür. 2014 KPSS atamalarında ise lise harita ve kadastro bölümü memur atama puanları yine 76 puan seviyelerinde kapatmıştır.

İlginizi Çekebilir :  İnsan Kaynakları Yönetimi Bölümü Memur Alımları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.