Matematik Bölümü Memur Alımları

matematikbolumumemurluk

Merhabalar, bugün sizlere matematik bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Matematik bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa matematik bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

 

Matematik Bölümü Memur Alımları

 

Matematik bölümünden b grubu KPSS memur alımları, az sayıda yapılmaktadır. Buna ek olarak matematik bölümünden mezun olanların KPSS’de yüksek puanlar elde ettiğini hesaba kattığımızda, bu bölümün taban puanları da yüksek kapatmaktadır. Matematik bölümünün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 4513’tür.

 

 

 

Matematik Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

Matematik bölümünden memur alımları genelde üniversiteler, bazı bakanlıklar ve bağlı kuruluşları tarafından yapılmaktadır. Diğer çeşitli kurumlar da zaman zaman bu bölümden kadro açmaktadır. Bu alımlar çözümleyici, matematikçi, programcı, memur, bilgisayar işletmeni gibi unvanlarda yapılmaktadır.

 

 

 

Matematik Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere matematik bölümünden memur alımları az sayıda yapılmaktadır. 2012 KPSS atamaları döneminde matematik bölümü memur atamaları kapsamında toplam 70 civarı bir alım yapılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise matematik bölümünden 21 adet memur alımı gerçekleşmiştir.

 

 

Matematik Bölümü Atama Puanları

 

2012 KPSS atamalarında matematik bölümü atama puanları 87 seviyelerinde kapatmıştır. 2014 KPSS atamalarında matematik bölümü memur atama puanları yine 87 seviyesinde kapatmıştır. Şunu da belirtmek gerekir ki matematik bölümü memur alımlarında 7261, 7275, 7279 gibi KPSS özel nitelik kodları sıkça yer almaktadır. Bahse konu KPSS özel nitelik kodlarının gerektirdiği şartları taşımadan, bu kodun yer aldığı kadroları tercih etme şansınız yoktur.

 

Özel Koşul 7261—>En Az İki Yüksek Düzeyli Programlama Dilini Bilmek Ve Bu Alanda En Az İki Yıl Çalışmış Olduğunu Belgelemek.

Özel Koşul 7275—>Unix bildiğini belgelemek

Özel Koşul 7279—>Cisco Ağ sistemlerini bildiğini belgelendirmek

İlginizi Çekebilir :  Diyaliz Bölümü Memur Atamaları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.