Sıhhi Tesisat Bölümü Memur Alımları

sihhitehsisatbolumu

Merhabalar, bugün sizlere lise sıhhi tesisat bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Lise sıhhi tesisat bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa sıhhi tesisat bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

Sıhhi Tesisat Bölümü Memur Alımları

Lise düzeyindeki eğitim dallarından biri olan sıhhi tesisat bölümü, lise memur alımları içinde atanma şansı nispeten daha yüksek olan meslek lisesi bölümlerinden biridir. Sıhhi tesisat bölümü memur alımları sayıca fazla olmasa da taban puan olarak diğer lise bölümlerine göre daha düşük puanla kapatmaktadır. Sıhhi tesisat bölümünün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 2111 olup, memur kadroları genellikle teknisyen ve kaloriferci unvanıyla açılmaktadır.

 

 

Sıhhi Tesisat Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

KPSS atamalarındaki lise sıhhi tesisat bölümünden memur alımları incelendiğinde başta üniversiteler olmak üzere çeşitli kurumların bu bölümden memur kadrosu açtığını görmekteyiz.

Sıhhi Tesisat Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

2012 KPSS atamaları döneminde sıhhi tesisat bölümü memur atamaları kapsamında toplam 80 adet kadro açılmışken, 2014 KPSS memur atamaları döneminde ise sıhhi tesisat bölümünden 61 adet memur alımı gerçekleşmiştir.

 

Sıhhi Tesisat Bölümü Atama Puanları

2012 KPSS atamalarında sıhhi tesisat bölümü atama puanları 75 puan seviyelerini görmüştür. 2014 KPSS atamalarında ise sıhhi tesisat bölümü memur atama puanları yine 77 puan seviyelerinde kapatmıştır.

İlginizi Çekebilir :  Enformatik Bölümü Memur Alımları ve Atamaları

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.