KPSS Nasıl Kazanılır

Geçmişte Çıkmış Soruları Çözün, Öğrendiğiniz Konularda Soru Çözmeye Devam Edin, Önemli Konuları Belirleyin, Sınava Girmiş Olanlardan Tavsiye Alın.

KPSS’ye Hazırlanmak konulu yazımızdan sonra KPSS Nasıl Kazanılır konusuna değinmek istedik.

KPSS Nasıl Kazanılır?

Geçmişte KPSS sınavına girmiş biri olarak tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Bu tecrübeler sınava hazırlanırken ve sınav esnasında siz değerli öğrenciler içindir. Bunlar sayesinde sınava kolay hazırlanacaksınız. Sınav esnasında kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Geçmişte Çıkmış Soruları Çözün

Bu çok önemlidir. Geçmişte çıkmış sorular geleceğe ışık tutar. Sınav soruları belli komisyonlar tarafından hazırlanır. Komisyon üyeleri uzun süre görev alırlar. Soru tipleri seneden seneye köklü değişiklikler içermez. Geçmişte çıkmış soruları çözmek sizi motive eder.

Öğrendiğiniz Konularda Soru Çözmeye Devam Edin

Konuyu öğrendiğinizin ispatı soru çözmek ile olur. Soru çözmek, konuyu akılda tutmayı sağlar ve öğrendiğinizi unutmazsınız. Vakit kaybetmeyip düzenli aralıklarla tekrar tekrar öğrendiğiniz konularda soru çözmeye devam edin. Aynı konularda çözülen farklı soru tipleri öğrendiğinizi pekiştirmenize yardımcı olur.

Önemli Konuları Belirleyin

Hangi konulara ağırlık vermeniz gerektiğini belirleyin. Bir sıra takip edin ve o sıradan sapmayın. Geçmişte çıkmış soruları incelerken hangi konularda soru sorulduğunu görebilirsiniz. Kendi önem sıranızı buna göre belirleyebilirsiniz.

Sınava Girmiş Olanlardan Tavsiye Alın

Daha önceden sınava girmiş olan arkadaşlardan tavsiye almak işinize yarar. Tavsiye almak sizi motive eder. Bir adım öne geçmenizi sağlar. Sorunlara daha mantıklı yaklaşırsınız.

Heyecan Hep Olacak

Sınav öncesinde veya sınav esnasında heyecan hep olacak. Heyecan hissettiğinizde kendinizi doğallığa bırakın. Bunu olumsuz bir durum olarak düşünmeyin. Heyecan olması gereken bir tepkidir ve olacaktır. Dolayısıyla kendinizi sakin hissetmek her zaman sizin yararınıza olur.

İlginizi Çekebilir :  5. Sınıf Sosyal Bilgiler 2. Dönem 2. Yazılı

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.