İtfaiyecilik ve Sivil Savunma Bölümü Memur Alımları

itfaiyecilik

Merhabalar, bugün sizlere önlisans itfaiyecilik ve sivil savunma bölümü hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. Önlisans itfaiyecilik ve sivil savunma bölümünden memur alımları yapılıyor mu, yapılıyorsa itfaiyecilik ve sivil savunma bölümü memur atama puanları kaçla kapatıyor sorularını cevaplandırmaya çalışacağım.

 

 

 

 

İtfaiyecilik ve Sivil Savunma Bölümü Memur Alımları

 

Şunu belirtmek gerekir ki yayınlanan her b grubu memurluk tercih kılavuzu, adayları olumsuz anlamda şoka uğratmaya devam ediyor. Azalan memur alımları, b grubu memurluk adaylarını daha da umutsuz hâle getiriyor. Tabi bunun yanı sıra adaylar tarafından önemsiz gibi görülse de olumlu gelişmeler de yaşanabiliyor. Misal belediye, il özel idare gibi yerel yönetimlerin yeniden KPSS tercih kılavuzu yoluyla b grubu memur alımlarına başlaması…

 

Biz de bahse konu belediye memur alımlarında kullanılan bir önlisans bölümünü incelemeye çalışacağız; itfaiyecilik ve sivil savunma. Adından da anlaşılacağı üzere itfaiyecilik ve sivil savunma bölümü yangın, sel, deprem vb. afetlerde hizmet yürütecek personelleri yetiştirmeyi amaç edinmiştir. İtfaiyecilik ve sivil savunma bölümünün memur atamalarındaki KPSS nitelik kodu 3331 olup, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Sivil Savunma ve İtfaiyecilik önlisans programları da bu nitelik kodu içerisinde yer almaktadır.

 

 

İtfaiyecilik ve Sivil Savunma Bölümünden Memur Alan Kurumlar Nelerdir?

 

KPSS atamalarındaki itfaiyecilik ve sivil savunma bölümünden memur alımları genel itibariyle belediyeler tarafından yapılmakla birlikte başta DHMİ olmak üzere bazı KİT kurumları tarafından da kadro açılmaktadır.

 

 

 

İtfaiyecilik ve Sivil Savunma Bölümü Memur Alımları Ne Kadar?

 

2014 KPSS atamaları döneminde itfaiyecilik ve sivil savunma bölümü memur atamaları kapsamında toplam 480 civarı kadro açılmışken, 2016 KPSS memur atamaları döneminde ise şu ana kadar ki atamalarda toplam 320 civarı memur alımı gerçekleşmiştir.

İlginizi Çekebilir :  Biyomedikal Cihaz Teknolojisi Bölümü Memur Atamaları

 

 

İtfaiyecilik ve Sivil Savunma Bölümü Atama Puanları

 

2014 KPSS atamalarında itfaiyecilik ve sivil savunma bölümü atama puanları 67 puan seviyelerini görmüştür. 2016 KPSS atamalarında ise itfaiyecilik ve sivil savunma bölümü memur atama puanları 2016/2 KPSS atamasında 77 puan seviyelerini görmüştür. Yazımızı kaleme aldığımız tarih itibariyle 2017/1 KPSS atama sonuçları henüz açıklanmamış olup taban puanların yine 70 altını zorlayacağını düşünmekteyiz. Ek olarak bu taban puanları ile memur ataması kolay bölümler arasına itfaiyecilik ve sivil savunma önlisans programını da alabiliriz.

3 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.